Odkrywamy oblicza biologii

Podręcznik „Biologia na czasie 1” autorstwa Anny Helmin i Jolanty Holeczek zawiera podstawowe informacje z dziedziny biologii. Znajdują się tam treści dotyczące poznawania biologii, jej podstaw, badań. Podręcznik ten został przygotowany z niezwykłą dbałością dla uczniów, którzy chcą zaczerpnąć wiedzy na temat tego, co ich otacza. Pozwoli na poznanie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania biologiczne uczniów. 

Biologia – etapy zdobywania wiedzy

Dzięki temu podręcznikowi wzbogacisz swoją podstawową wiedzę biologiczną. Dowiesz się w jaki sposób prowadzone są badania przyrodnicze oraz jakie jest znaczenie przyrody. Będziesz umieć wyjaśnić z jakich pierwiastków i substancji zbudowane są organizmy, poznasz znaczenie wody, lipidów, białek czy węglowodanów. Poznasz pojęcie komórki eukariotycznej i zdobędziesz umiejętność porównania ją z komórką prokariotyczną, poznasz ich budowę i funkcje. W dodatku rozwiniesz się w zakresie metabolizmu, poznasz pojęcie metabolizm, jego proces i co jest z nim związane. Po każdym dziale możesz spojrzeć na najważniejsze informacje zawarte w podsumowaniu i wykonać test, żeby sprawdzić swój zakres wiedzy przed sprawdzianem. 

Jak będzie wyglądać nauka?

Ten podręcznik nie tylko wzbogaci Twoją wiedzę biologiczną, ale również pomoże Ci zrozumieć pewne procesy biologiczne, które dzięki temu podręcznikowi zostaną dokładnie wyjaśnione. Dzięki wielu fotografiom, schematom czy tabelom, Twoja nauka nie będzie nużąca. W tym podręczniku znajdziesz również rubryki z dodatkowymi informacjami, które ułatwią Ci zrozumienie wielu zagadnień, dostęp do filmów ukazujących procesy krok po kroku i treści z wielu źródeł, które pomogą Ci zrozumieć ważność procesów zachodzących w przyrodzie. Podręcznik dzięki nagłówkom “Zwróć uwagę na…” pozwala Ci na przyspieszenie nauki i zwrócenie uwagi na najważniejsze treści. 

Jak przeprowadzić doświadczenie?

W podręczniku tym znajduje się wiele doświadczeń, dzięki którym będziesz mógł samodzielnie poznać badania przyrodnicze. Będziesz mógł nauczyć się krok po kroku jak przeprowadzić doświadczenie, dowiedzieć się, co jest potrzebne do wykonania danego doświadczenia i prześledzić jakie zmiany zachodzą podczas tego doświadczenia. Doświadczenia biologiczne są jedną z najciekawszych metod nauki biologii. To na nich zdobędziesz odpowiednią wiedzę przez praktykę i obserwację.